Anasayfa | Arşiv | İletişim | Haber Ara | Anketler | Sitene Ekle | RSS Kaynağı

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

KÜRT İÇ GİYİM MARKASININ BÜYÜK BAŞARISI

Diyarbakır'daki iç giyim fabrikalarından Jiber iç ve dış pazarda büyük ilgi görüyor. Yurtdışında ünlü mankenlerin yer aldığı kataloglarda Kürt markası konuşuluyor.

11 Punto 13 Punto 15 Punto 17 Punto

Kategori  Kategori : Ekonomi
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
Okunma  Okunma : 5720
Tarih  Tarih : 28 Şubat 2012 11:49

Diyarbakır'daki iç giyim fabrikalarından Jiber iç ve dış pazarda büyük ilgi görüyor. Yurtdışında ünlü mankenlerin yer aldığı kataloglarda Kürt markası konuşuluyor. Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi’nde üretim yapan ve işçilerinin tamamı kadınlardan oluştuğu tekstil fabrikasında Kürtçe’de (Ezber) anlamına gelen Jiber markası ile üretilen bay-bayan ve çocuk iç giyim ürünleri yurt içi ve yurt dışında büyük ilgi görüyor.

Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde Oğurulu ailesi tarafından 15 yıl önce öz sermaye ile bir binanın bodrum katında kurulan küçük atölye kısa sürede tekstil fabrikasına dönüştü. Organize Sanayi Bölgesi’nde 2 yıl önce Bistex tekstil adı altında 10 bin metre kare üzerinde 6 milyon dolara kurulan fabrika işsizilğin had safaya ulaştığı bölge insanını umudu oldu. 110’u bayan toplam 120 kişinin istihdam edildiği fabrikada günlük ortalama 15 bin bay-bayan ve çocuk iç giyimi üretiliyor.

YABANCI MANKENLER TANITIYOR

Kürtçe’de (Ezber) anlamına gelen Jiber markası ile üretilen iç giyim ürünleri yabancı mankenler ile tanıtılıyor. Farikada üretilen ürünlerin yüzde 90’ı İstanbul, İzmir, Ankara gibi 75 ildeki iç pazar, yüzde 10’u ise 3 ayrı kıtaya Irak, Gürcistan ve Yunanistan’a Kürtçe marka ile ihrac ediliyor. Yakın gelecekte Asya, Avrupa ve Ortadoğu’daki ülkelerin tamamına ihracat yapılması hedefleniyor. Yönetim Kurulu Başkanlığını Fadıl Oğurlu’nun yaptığı aile şirketin hedefleri arasında Diyarbakır’da ‘Konfeksiyon, iplik, örgü boyahane) entegre tesisi kurarak 120 olan çalışan sayısının bin’e çıkartıp, borsaya açılmak var.SON DAKİKA HABERLERİ

FeratMehmetoğlu FeratMehmetoğlu
Anadilde eğitim
Cevat Düşün Cevat Düşün
Kürtlerin geriliği, Türklerin kibirliği
Altan Tan Altan Tan
Şıvanlar ve gavanlar
Suzan Samancı Suzan Samancı
Roj Tv neden Türkiye'den yayın yapmasın
Özgür Amed Özgür Amed
NEDEN İNADINA BARIŞ
Mahmud Hocaoğlu Mahmud Hocaoğlu
Çözüm: Federasyon
Eğitimci Eğitimci
Eğitim Üzerine
Av.Bülent Temel Av.Bülent Temel
301 DEĞİŞMEDİ

ANKET

TEKRAR SEÇİM TEKRARI NE ZAMAN?


Tüm AnketlerDöviz

  Döviz Alış Satış
  Dolar 3.6600 3.6666
  Euro 3.2405 3.2620

Ajansdiyarbakir.com © Tüm Hakları Saklıdır. Yazarlar ve editörler yazdıkları haberlerden ve yazılardan sorumludur. Dış yazarlardan gerekli izinler alınmıştır. Haberler kaynak gösterilerek alınabilir.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi