Anasayfa | Arşiv | İletişim | Haber Ara | Anketler | Sitene Ekle | RSS Kaynağı

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

ŞİVAN PERWER ŞARKILARIYLA YİNE BÜYÜLEDİ

Kürt ozan Şivan Perver, Avusturya'nın başkenti Viyana'da dört ayrı dilde söylediği şarkılardan oluşan unutulmaz bir konser verdi. Avusturya Cumhurbaşkanı Heinz Fischer, Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani, Ahmet Türk ve Aysel Tuğluk ile AKP'li Dengir Mir Mehmet Fırat birlikte dinledi.

11 Punto 13 Punto 15 Punto 17 Punto

Kategori  Kategori : Kültür-Sanat
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
Okunma  Okunma : 1258
Tarih  Tarih : 02 Şubat 2010 02:15

Kürt ozan Şivan Perwer, Avusturya’nın başkenti Viyana’da dört ayrı dilde söylediği şarkılardan oluşan unutulmaz bir konser verdi. Perwer’in Konzerthaus’da verdiği konseri Avusturya Cumhurbaşkanı Heinz Fischer, Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani, kapatılan DTP’nin milletvekilleri Ahmet Türk ve Aysel Tuğluk ile AKP’li Dengir Mir Mehmet Fırat birlikte dinledi.

Fischer: Kürt dili özgür olsun
Konserin açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Heinz Fischer, “Her insan dini, dili, derisinin rengi ne olursa olsun özgürce yaşamalı ve ayrımcılığa uğramamalıdır. Sevgili Başkan Mesut Barzani’yi burada görmek beni ayrıca sevindirdi. Kürtlerin de ana dillerini özgürce konuşacakları, kültürlerini yaşatabilecekleri bir vatanları olmasını diliyorum” dedi.

Konserde ezan okudu
Şivan Perwer konserde, “Allah’ım bizi baskılardan kurtar” diyerek ezan da okudu. Perwer, dönüşüyle ilgili de, “Bu konserimin demokratik açılıma bir katkısı olur umarım. En büyük hayalim ülkeme dönmek, halkımla birlikte olmaktır. Şu anki Türkiye’nin beni kaldırması mümkün değil. Ben de zor bir insanım. Gerçeklerimden hiçbir zaman geri kalmam. Her iki toplumun refahı için PKK’ye de sorumluluk düşüyor” diye konuştu.SON DAKİKA HABERLERİ

FeratMehmetoğlu FeratMehmetoğlu
Anadilde eğitim
Cevat Düşün Cevat Düşün
Kürtlerin geriliği, Türklerin kibirliği
Altan Tan Altan Tan
Şıvanlar ve gavanlar
Suzan Samancı Suzan Samancı
Roj Tv neden Türkiye'den yayın yapmasın
Özgür Amed Özgür Amed
NEDEN İNADINA BARIŞ
Mahmud Hocaoğlu Mahmud Hocaoğlu
Çözüm: Federasyon
Eğitimci Eğitimci
Eğitim Üzerine
Av.Bülent Temel Av.Bülent Temel
301 DEĞİŞMEDİ

ANKET

TEKRAR SEÇİM TEKRARI NE ZAMAN?


Tüm AnketlerDöviz

  Döviz Alış Satış
  Dolar 3.6600 3.6666
  Euro 3.2405 3.2620

Ajansdiyarbakir.com © Tüm Hakları Saklıdır. Yazarlar ve editörler yazdıkları haberlerden ve yazılardan sorumludur. Dış yazarlardan gerekli izinler alınmıştır. Haberler kaynak gösterilerek alınabilir.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi